Asfaltbetona ražošana

Asfaltbetona ražošana

2016. gada 23.septembrī SIA “Ošukalns” atklāja jaunu asfaltbetona ražotni Salas novada “Ievlejās”. Rūpnīcas ražošanas jauda ir 160 tonnas asfaltbetona stundā. Vieta tās būvei izvēlēta bijušā Jēkabpils “Dolomīta” teritorijā, kas gadiem ilgi bija pamesta novārtā un pārvērtusies par sava veida sadzīves atkritumu izgāztuvi, aizaugusi, piedrazota un nekopta. Šobrīd šī teritorija, kas atrodas pie Jēkabpils pilsētas robežas, ir attīrīta no drazām un sakopta, uzbūvēts jauns moderns objekts, kuram pievilkts gāzes vads un elektrolīnija.

Asfaltbetona rūpnīcai iepirkta lietota, bet labā tehniskā stāvoklī esoša, Vācijas ražotāja “AMMANN” iekārta. Tā uz Salas novadu atvesta no Polijas, kur netālu no Varšavas vēl līdz pagājušā gada vidum ražoja asfaltbetonu. Tā ir atjaunota un modernizēta ar jaunu datorsistēmu un vadības iekārtu. Jaunajā asfaltbetona ražotnē strādās desmit darbinieki, divi no tiem modernajā laboratorijā un astoņi rūpnīcā. Izejmateriāli asfaltbetona ražošanai tiek piegādāti no SIA “Ošukalns” dolomīta karjera, savukārt granīts tiek iepirkts Zviedrijā.

Jaunuzceltā asfaltbetona rūpnīca pirmo asfaltu saražoja 2016.gada 16.jūnijā pulksten 16.20. Asfaltbetona rūpnīcas augstums no zemes sasniedz 26,5 metri.